Oslavy 20. výročí obnovení činnosti Hasičské vzájemné pojišťovny

IV. propagační jízda SH ČMS, která začala 30. června v obci Hrčava a skončila 2. července ve Zlíně, se letos konala na počest 20. výročí obnovení činnosti Hasičské vzájemné pojišťovny, a.s.

Pamětní list vydaný k 20. výročí obnovení činnosti Hasičské vzájemné pojišťovny
Předání praporu Hasičské vzájemné pojišťovny do rukou generálního ředitele Ing. Josefa Kubeše
Prapor Hasičské vzájemné pojišťovny

 

Centrem oslav, kde se sešli zaměstnanci, spolupracovníci a klienti Hasičské vzájemné pojišťovny z celé České republiky, se ve dnech 30. června a 1. července stal Rožnov pod Radhoštěm.

Oslavy byly zahájeny v sobotu večer slavnostním shromážděním ve sportovní hale, kde po úvodním slově generálního ředitele a předsedy představenstva Hasičské vzájemné pojišťovny, a.s. Ing. Josefa Kubeše byly předány pamětní medaile a pamětní listy zasloužilým pracovníkům a pojišťovacím zprostředkovatelům.

Oceněným na závěr poděkoval předseda dozorčí rady Ing. Karel Richter, který také kladně zhodnotil činnost Hasičské vzájemné pojišťovny. Po té následoval kulturní program a společenská zábava.

V neděli 1. července pokračovaly oslavy ve Valašském muzeu v přírodě, kde byla vystavena historická hasičská technika okolních sborů dobrovolných hasičů.

Odpoledne byla v areálu muzea uvítána IV. Propagační jízda historických vozidel. Při této příležitosti předal starosta SH ČMS Ing. Karel Richter do rukou generálního ředitele Hasičské vzájemné pojišťovny, a.s. Ing. Josefa Kubeše nový prapor Hasičské pojišťovny, který byl spolu s dalšími prapory požehnán na začátku IV. Propagační jízdy při bohoslužbě v hrčavském kostelíku.

Na závěr byla pokřtěna kniha Na cestě jistoty, kterou ke svému výročí vydala Hasičská vzájemná pojišťovna a jejímž autorem je Josef Nitra.